Чистопільська ЗОШ І-ІІІ ступенівП`ятниця, 26.04.2024, 12:06

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Історія Чистопільської ЗОШ | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Наше опитування
Чим є для вас Кіровська школа?
Всього відповідей: 189

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

    Кіровська середня загальноосвітня школа І-III рівнів сьогодні одна з найстаріших шкіл Нікопольської сільської глибинки, що на Дніпропетровщині, - навчальний заклад, що здійснює ось уже більше сторіччя загальноосвітню підготовку всіх школярів у мікрорайоні Кіровської сільської ради із семи населених пунктів.
    Заснована ще наприкінці ХІХ століття. У 1898 році на державні кошти було зведено школу - Чистопільську церковно-приходську Лошкарівської волості Катеринославської губернії, підрядчиком якої був поміщик Євтеєв. Мала вона 4 класи і функціонувала такою до 1935 року. У той час невеликий педколектив отримав у своє розпорядження ще одне приміщення навчального корпусу - садибу поміщика Клименка, розташовану на території нинішнього тваринницького комплексу. Споруда першої школи на селі функціонує і до цього часу - це шкільна їдальня на території нинішньої школи.
    Рік 1935. Школа функціонувала в селі Чистопіль і була науковим осередком для всіх навколишніх сіл.
    При  школі  був  збудований  інтернат,  де  в  зимовий  час  проживали  учні  з  віддалених  сіл: Варавкіно - 6 км; Таврійське - 5 км; Чумак-Зима - 6 км; Іванівна - 5 км; Путилівка - 5 км, в останній період року діти до школи ходили пішки.
    З вдячністю односельці бережуть пам'ять про перших вчителів: Г.І.Марусик, Н.Р.Осадчий, Г.І.Пономаренко, С.В.Шмиголь,   М.Х.Шмиголь, Ф.С.Макарець, Б.Х.Хижняк, М.С.Хорунжий, І.К.Настенко.
    Функціонувала при школі і їдальня. Було 3-разове харчування для учнів, які проживали в інтернаті. Весь період кухарем була Шугай Килина Іванівна (1900 р.н.-1994 p.c.).
    В 1939 році учнями школи під керівництвом вчителів був посаджений сад, був город, де вирощували картоплю, буряк, моркву та інші овочеві культури. Зібраний врожай фруктів та овочів використовували на харчування в школі та інтернаті.
    Під керівництвом гарного майстра Сулима Пилипа Митрофановича при школі була оформлена майстерня - плотня, де привчали дітей до праці. В плотні учнями виготовлялись для інтернату столи, табуретки, лави, ліжка-топчани, в школі ремонтували парти.
    А перший випускний вечір в червні 1938 року проходив з веселими піснями, танцями під мандоліну та балалайку, солодощами, вишні, цукерки, печиво, морозиво.
    В січні 1938 року Райвно Сталінського району призначило Настечка Івана Костьовича вчителем історії і географії в Чистопільську 7-ми річну школу, яку очолював директор Шмигаль С.В..
    В 1939 році школа була переіменована на Кіровську 8-ми річну і з серпня місяця директором був призначений Настечко І.К. Школа функціонувала до 1941 року і неодноразово відзначалася в числі кращих шкіл.
 
Колектив учителів школи: Настечко І.К. - директор школи;
Гаврилова М.К., Кухтій П.Ф., Єтчева A.A., Поліщук Т.Г., Фетисова М.К.
 
    Рік 1941. Після оголошення нападу німців на Радянський Союз на другий день Настечко І.К. (директор школи) та Макарець Ф.С. (завуч школи) пішли до військомату і були відправлені на фронт.
    Вчителі: Кухтій Н.Г., Фетісова М.К., Гаврилова М.К. були евакуйовані, але з дороги Кухтій Н.Г. повернулася в село, бо чоловік Кухтій М.І. був залишений в селі. Гаврилова М.К. та Фетісова М.К. пробули в евакуації 4 роки. І в червні 1944 року Наркомом освіти Гаврилова (Настенко) Марія Карпівна була призначена директором Кіровської 7-ми річної школи.
    Школа була зруйнована, крім 4-х стін. За короткий термін колективу у складі 5 осіб вдалося організувати роботу так, що до нового 1944-45 навчального року школа працювала нормально за навчальним планом.
    Вчителі склали план школи - кімнат і деякі підсобки-кабінети.
    Своїми силами ліпили лампач, збирали цеглу, звозили на худобі (коровах) весь будівельний матеріал.
   Мазали стіни самі вчителі, а незмінна кухарка, сторожиха, прибиральниця, істопщик Шугай Килина Іванівна забезпечувала водою. Носила воду з річки. Колгосп імені Кірова виділив 2-х кладіїв, які побудували простінки. До початку навчального року роботи були закінчені, вікна були майже всі позабивані залізними листами, лише внизу по 4 шибки були забиті склом. Але дітей не було за що садити, знову звернулися до жителів з проханням допомогти хто чим зможе. Томливо для груби батьки, діти, вчителі збирали на полях: бур'яни, гілки, щоб забезпечити тепло взимку.
    В грудні 1945 року повернулися з фронту Настенко І.К. та Макарець Ф.С. і стали працювати на своїх місцях: Настенко І.К. - директором, а Макарець Ф.С. — завпедом. В цих приміщеннях навчання проводилося до 1962 року, поки була побудована нова школа - сучасна будівля. За століття початкову, неповну середню, середню освіту здобула не одна тисяча жителів Чистопіля - Кірового.
   Варто згадати перших директорів школи, які своєю плідною працею заслужили шану, вдячність нащадків: І.І.Пиріг, Г.І.Пономаренко, С.В.Шмигаль, Б.Х.Хижняк, Г.С.Хорунжий, І.К.Настенко, М.К.Гаврилова (Настенко), М.Н.Бордовський, А.К.Зінчук, В.О.Сердюк, Ю.С.Гезун, які своєю плідною працею забезпечували здобуття освіти більше, ніж чотирма тисячами випускниками нашої школи.

Другий випуск учнів 7-го класу 1946-47 н.р.
 
    З 1962 по 1981 рік школа носить статус Кіровська восьмирічна школа, а з 1982 року по нинішній час - Кіровська середня загальноосвітня школа.
    Вдячна пам'ять односельців береже імена своїх вчителів Г.І.Марусик, Н.Р.Осадчого, подружжя Шмигалів, І.К.Настенко, Н.Г.Кухтій, A.A.Єтчєву, Ф.С.Макарця, H.A.Скибу, Т.Г.Поліщук, М.К.Фетісову, Л.Є.Лісничу, К.С.Плужнік, В.П.Шевченко, JLO.Боберець, В.А.Боберець, В.Ф.Сторчеус, Р.П.Солоху, Л.С.Лободу, Л.Г.Ганжу, Н.О.Федюкову, Л.Д.Кухтій, В.М.Коваль, Н.Ф.Демченко та багатьох інших, які приклали багато зусиль аби їх випускники одержали гідну освіту і комфортно почувались у житті.
 
Педагогічний колектив Кіровської восьмирічної школи
на чолі з директором школи М.Н.Бордовським
 
    1998 рік — сторічний ювілей нашої альма-матер. На урочистості з'їхались, злетілнсь випускники всіх поколінь.
    У 80-х роках своїм педагогічним хистом й освітянським обдаруванням зачаровувала всіх вчителька біології - Василенко Тетяна Василівна. Пізніше тривалий час вона очолювала Нікопольський районний відділ освіти.
    Школа завжди дбала про поповнення педагогічних кадрів за рахунок своїх випускників. Нині у школі працюють вчителями більше 50% її колишніх учнів: Волошин М.В., Стаценко Л.Г., Цурук Т.І., Конійчук О.П. та інші, багато випускників школи торують педагогічну стежку не тільки у школах району, області, а й усієї країни.
    Вже так сталося, що у школі протягом кількох десятиліть працюють подружжя Сердюків Василя Олексійовича та Валентини Григорівни, Гезунів В.А. та Ю.С., Волошиних Н.В. та М.В., Боберців В.А. та Л.О.. Багато педагогічних родин стали засновниками династій або продовжили «сімейну» професію своїх батьків.
    Родина Сердюків-Боберців продовжила традицію працювати на вчительській ниві своєї мами Сердюк В.Г.; Фетісова М.Н. була не першою у педагогічній династії теперішніх вчителів подружжя Гезунів. Продовжить топтати педагогічну стежину батьків наш випускник Волошин Артур, що є нині студентом Київського вузу, а педагогічний стаж родини Кедровських налічує вже більше 200 років.
    У стінах рідної школи здобули освіту більше 4-х тисяч випускників, які закінчили вищі, середні-спеціальні заклади, профтехучилища, оволодівши найрізноманітнішими професіями. Це і педагоги, медпрацівники. Лікарями високого рангу працюють А.П. Макарець, М.П. Тунік, М.М. Костровський, Г.В. Андрійчук та інші. Багато випускників стали інженерами, бухгалтерами, економістами. Є й юристи - Д.П. Омельченко, В.В. Мелін, журналісти — О.В. Нетреба, офіцери у високих званнях - Л.Є. Макарець, С.В. Карпінський, С.В. Гапончук, І.І. Коваль, М.П. Максимцов та інші, агрономи, ветеринари, художники.
    Кіровська ЗОШ - одна з найстаріших шкіл району, що знаходяться у пристосованому приміщенні на території центрального відділу TOB «Чистопіль». Тернистий шлях реформаторства на підступах до успіху на педагогічній ниві долає творчий дієздатний колектив із 21 педагога. Сьогодні 69% вчителів мають вищу освіту, 50% вчительського складу з вищою категорією, 4 вчителів носять звання «Вчитель-методист», 1- звання «Старший вчитель», 2 вчителі мають відзнаку «Відмінник освіти України». Досвід 4 вчителів занесено до картотеки «Педагогічна спадщина Придніпров'я», є призери районних і обласних конкурсів «Учитель року». Учителі навчають і виховують 119 учнів. 
    Професіоналізм учителів, педагогічний досвід у поєднанні з інноваційними технологіями дають відрадні результати освітянам школи у реалізації проблеми «Особистісно-орієнтована система навчання, виховання і розвитку школярів».
   Побудова навчально-виховного процесу у школі здійснюється на діагностичній основі через дослідження інтелекту, творчості, здібностей учнів. Домінуючим принципом навчання є принцип індивідуального підходу, що веде до диференціювання процесу навчання, виховання і розвитку дитини.
    Основна мета, яку ставить колектив школи, пов'язана з розвитком пізнавальних, творчих здібностей дітей на основі їх нахилів. Тому ми працюємо перш за все з особистістю.

 
Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Корисні сайти


























Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz